Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Katowicach dla WOŚP

 

katowiceWolontariusze Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Wańkowicza w Katowicach zebrali na WOŚP ponad 80 tys. zł

W niedziele, 14 stycznia 2018 roku, już po raz czternasty Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Wańkowicza z Katowic uczestniczyło w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki niedzielnej, ale i wcześniejszej, ciężkiej pracy wielu osób: uczniów, nauczycieli oraz gromady sympatyków, w finale było gorąco, kolorowo, wesoło i – efektywnie. To już kolejny rok, gdy został pobity rekord: udało się zebrać ponad 80.000 złotych!

W finałowych staraniach wzięli udział chyba wszyscy uczniowie, wspierani przez rodziców i przyjaciół. Niezmiennie od 14 lat, w organizacji imprezy, aukcji i zbiórki funduszy uczestniczyła – jako jedna z ponad 150 szkolnych wolontariuszy! – dyrektorka szkoły, Jolanta Kałuża wraz z wicedyrektorką, Danutą Kałużą – Freyre oraz większość nauczycieli.

– Prawie każdy wolontariusz – zdaniem Przemka Dudka z II klasy LO – potrafił opowiedzieć o kimś bliskim czy znajomym, kto zdrowie i często życie zawdzięcza inicjatywie WOŚP, chyba najczęściej… inkubatorom oznaczonym czerwonym serduszkiem.

Jak w całej Polsce, i w Katowicach radosny dzień zakończył się efektownym pokazem fajerwerków, tak zwanym „światełkiem do nieba”, całkowicie opłaconym z kiermaszu przygotowanego na ten cel. Sie ma do kolejnego finału!

Reklamy